2 modulis: SKAITMENINIS RAŠTINGUMAS IR PASIRENGIMAS
2 modulis: SKAITMENINIS RAŠTINGUMAS IR PASIRENGIMAS
Sveiki atvykę į skaitmeninio raštingumo ir pasirengimo modulį, kurio tikslas - suteikti suaugusiesiems galimybę naudotis skaitmeninėmis ir aktyvaus įsitraukimo technologijomis, kad jie galėtų tyrinėti Europos pilietiškumo galimybes. Šiuolaikiniame tarpusavyje susijusiame pasaulyje skaitmeninis raštingumas yra itin svarbus siekiant veiksmingai dalyvauti visuomenės gyvenime. Šiame užsiėmime besimokantieji įgyja esminių įgūdžių, kaip naršyti internetiniuose šaltiniuose, kritiškai vertinti informaciją ir efektyviai bendrauti skaitmeninėje erdvėje - visa tai Europos pilietiškumo kontekste. Nagrinėdami tokias temas, kaip piliečio teisių supratimas, skaitmeninių priemonių naudojimas propagandai ir bendravimo internete įgūdžių ugdymas, dalyviai pagerins savo skaitmeninį raštingumą ir susipažins su įsitraukimo Europos pilietiškumo iniciatyvose galimybėmis.
Skaitmeninis raštingumas - tai gebėjimas efektyviai ir atsakingai naudotis skaitmeninėmis technologijomis siekiant gauti, vertinti, kurti ir perduoti informaciją. Jis apima įvairius įgūdžius, būtinus orientuojantis skaitmeninėje erdvėje, įskaitant naršymą internete, kritinį mąstymą ir bendravimo internete etiketą.
Skaitmeninis pasirengimas reiškia asmenų ar organizacijų pasirengimą veiksmingai naudotis skaitmeninėmis technologijomis. Jis apima būtinus įgūdžius, žinias ir požiūrį, kad būtų galima prisitaikyti prie technologinių pokyčių, diegti naujoves naudojant skaitmenines priemones ir panaudoti skaitmenines technologijas tikslams ir uždaviniams pasiekti.
Nagrinėjant šiuos įgūdžius individualiu lygmeniu, atsiveria kelios perspektyvos. Vienas svarbiausių aspektų yra geografija: Kaip skaitmeninis raštingumas vyrauja skirtingose ES valstybėse narėse? Toliau pateiktoje vizualizacijoje pavaizduotas žmonių, turinčių pagrindinius arba aukštesnius skaitmeninius įgūdžius, pasiskirstymas valstybėse narėse 2021 m. Duomenys išryškina didelius skirtumus tarp valstybių narių: bent pagrindinius skaitmeninius įgūdžius turinčių gyventojų procentinė dalis svyruoja nuo 30 % iki 80 %.
Kritinis mąstymas - tai gebėjimas sistemingai ir logiškai analizuoti, vertinti ir interpretuoti informaciją. Jis apima prielaidų kvestionavimą, alternatyvių požiūrių svarstymą ir pagrįstų sprendimų priėmimą, remiantis įrodymais ir argumentais. Šiuolaikiniame skaitmeniniame pasaulyje, kuriame informacija lengvai prieinama interneto platformose, kritinis mąstymas tapo kaip niekada svarbus. Turint po ranka didžiulį kiekį informacijos, labai svarbu ją kritiškai atsirinkti, kad galėtume atskirti patikimus šaltinius nuo klaidingos informacijos.
Vertinant informaciją reikia atsižvelgti į tris pagrindinius aspektus:
Argumentų analizė
Prielaidos
Išvados
Pasitikrinkite savo kritinio mąstymo įgūdžius atsakydami į šiuos klausimus:
Argumentų analizė
Toliau pateikiamas teiginys, po kurio pateikiamas argumentas. Laikykite argumentą teisingu ir įvertinkite, ar jis stiprus, ar silpnas. Savo vertinimą pagrįskite tik argumento stiprumu, neatsižvelgdami į asmeninę nuomonę apie teiginį.
Teiginys: Visi Europos piliečiai turėtų turėti galimybę naudotis nemokama sveikatos priežiūra.
Argumentas: Ne, nes nemokamos sveikatos priežiūros paslaugų teikimas visiems piliečiams naudotų valstybės išteklius ir galėtų padidinti mokesčius visiems.
Ar tai stiprus, ar silpnas argumentas?
a) Stiprus argumentas
b) Silpnas argumentas
Teisingas atsakymas (Variantas a - Stiprus argumentas):
Teisingas atsakymas yra a) Stiprus argumentas. Šiame scenarijuje pateikiamas pagrįstas argumentas dėl nemokamos sveikatos priežiūros visiems Europos piliečiams įgyvendinimo. Jame pripažįstama galima siūlomos politikos pasekmė, t. y. valstybės išteklių apkrovimas ir galimybė padidinti mokesčius. Ši aplinkybė diskusiją padaro sudėtingesnę ir pabrėžia, kad įgyvendinant su Europos piliečių teisėmis susijusią politiką reikia kruopščiai svarstyti. Šis argumentas yra svarus, nes kelia pagrįstą susirūpinimą, kurį reikia toliau analizuoti ir svarstyti diskusijoje dėl nemokamos sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo Europos piliečiams.
Prielaidos
Apsvarstykite pateiktą teiginį apie Europos pilietybę ir įvertinkite, ar iš teksto galima daryti prielaidą.
Teiginys: Europos pilietybės teisės turėtų apimti nemokamą aukštojo mokslo prieinamumą visiems piliečiams.
Prielaida: Visi Europos piliečiai vertina galimybę įgyti aukštąjį išsilavinimą kaip pagrindinę teisę.
Ar iš prielaida daroma iš teksto?
a) Daroma prielaida
b) Prielaida nedaroma
Teisingas atsakymas (variantas a - Daroma prielaida):
Teisingas atsakymas yra a) Daroma prielaida. Teiginys reiškia poziciją dėl Europos piliečių teisių, pasisakant už nemokamą aukštojo mokslo prieinamumą kaip pagrindinę visų piliečių teisę. Prielaida logiškai išplaukia iš šio teiginio, darant prielaidą, kad visi Europos piliečiai teikia pirmenybę ir vertina galimybę įgyti aukštąjį išsilavinimą. Tačiau ši prielaida nebūtinai gali būti teisinga visiems asmenims, nes požiūrį į išsilavinimą gali lemti tokie veiksniai kaip asmeniniai prioritetai, socialinė ir ekonominė padėtis bei kultūriniai įsitikinimai. Todėl, nors ši prielaida daroma remiantis tekstu, ji gali netiksliai atspindėti įvairias visų Europos piliečių perspektyvas ir prioritetus.
Išvada
Apsvarstykite toliau pateiktą informaciją apie Europos pilietybę ir įvertinkite padarytą išvadą:
Teiginys: Visiems ES valstybių narių piliečiams automatiškai suteikiama visų kitų ES valstybių narių pilietybė.
Informacija:
Europos Sąjunga (ES) suteikia judėjimo laisvę, todėl ES valstybių narių piliečiai gali gyventi ir dirbti kitose valstybėse narėse be vizų.
ES piliečiai, vadovaudamiesi laisvo judėjimo principu, turi teisę prašyti leidimų gyventi ir dirbti kitose valstybėse narėse.
Kiekviena ES valstybė narė turi savo pilietybės įstatymus ir pilietybės suteikimo kriterijus.
Išvada: ES piliečiams nereikia prašyti kitų valstybių narių pilietybės, nes ji jiems suteikiama automatiškai.
Kiek ši išvada teisinga, remiantis pateikta informacija?
a) Teisinga
b) Tikriausiai teisinga
c) Reikia daugiau informacijos
d) Tikriausiai klaidinga
e) Klaidinga
Teisingas atsakymas (Variantas e - Klaidinga):
Ši išvada nepagrįsta pateikta informacija. Nors ES piliečiai turi teisę gyventi ir dirbti kitose valstybėse narėse pagal laisvo judėjimo principą, jiems automatiškai nesuteikiama tų valstybių pilietybė. Kiekviena ES valstybė narė laikosi savo pilietybės įstatymų ir pilietybės suteikimo kriterijų. Todėl ES piliečiai vis tiek turi praeiti atitinkamos valstybės narės pilietybės prašymo procedūrą, jei nori gauti tos valstybės narės pilietybę. Automatinė visų ES valstybių narių pilietybė vienos valstybės narės piliečiams nėra ES pilietybės įstatymų nuostata.
Skaitmeniniame amžiuje mus supa informacija, kuri formuoja mūsų pasaulio suvokimą ir daro įtaką mūsų sprendimams. Norint atlikti veiksmingą vertinimą, labai svarbu suprasti skaitmeninės informacijos pobūdį. Panagrinėkime patikimų šaltinių nustatymo strategijas:
Autoriaus kompetencija: Įvertinkite skaitmeninio turinio autoriaus ar kūrėjo kompetenciją ir kvalifikaciją. Ieškokite įgaliojimų, akademinių ryšių ar profesinės patirties, rodančių, kad autorius yra kompetentingas nagrinėjamos srities specialistas.
Leidinio patikimumas: Įvertinkite leidinio ar platformos, kurioje talpinamas skaitmeninis turinys, patikimumą. Autoritetą turintys leidiniai laikosi žurnalistikos standartų ir etikos, teikia tikslią ir patikimą informaciją savo auditorijai.
Šaltinio skaidrumas: Skaidrumas yra labai svarbus vertinant skaitmeninių šaltinių patikimumą. Skaidrūs šaltiniai pateikia aiškią informaciją apie jų finansavimą, redakcinę politiką ir galimą šališkumą, todėl skaitytojai gali priimti pagrįstus sprendimus dėl turinio patikimumo.
Klaidingos ir melagingos informacijos aptikimas:
Informacijos pertekliaus eroje labai svarbu ugdyti įgūdžius, kaip atpažinti klaidingą ir neteisingą informaciją:
Bendros taktikos: Susipažinkite su įprastomis taktikomis, naudojamomis skleidžiant melagingą ar klaidinančią informaciją internete, pvz., antraštėmis, sensacingomis istorijomis ir manipuliuojamais vaizdais ar vaizdo įrašais.
Faktų tikrinimo metodai: Išmokite faktų ir informacijos patikrinimo būdų, kad galėtumėte atskirti patikimus šaltinius nuo nepatikimų. Faktų tikrinimas apima informacijos kryžminį palyginimą su keliais šaltiniais, konsultavimąsi su patikimomis faktų tikrinimo organizacijomis ir teiginių tikrinimą naudojant patikimus šaltinius.
Skaitmeninės informacijos formavimui didelę reikšmę turi šališkumas ir perspektyva. Panagrinėkime, kaip analizuoti šališkumą ir perspektyvą:
Šališkumo atpažinimas: Suprasti, kaip politiniai, ideologiniai ar kultūriniai šališkumai gali paveikti informacijos pateikimą ir interpretavimą. Būkite budrūs ir skaitmeniniame turinyje ieškokite šališkumo požymių, pavyzdžiui, vienpusiškų argumentų, atrinktų faktų pateikimo ar įžeidžiančios kalbos.
Alternatyvių perspektyvų svarstymas: Ugdyti gebėjimą atsižvelgti į alternatyvias perspektyvas ir požiūrius, kad sušvelnintumėte šališkumo įtaką vertinant su Europos Sąjungos pilietybe susijusią informaciją. Naudotis įvairiais šaltiniais ir požiūriais, kad visapusiškai suprastumėte sudėtingus klausimus.
Skaitmeninės žiniasklaidos vertinimas:
Skaitmeninė žiniasklaida yra įvairių formų ir kiekvieną jų reikia kruopščiai įvertinti dėl patikimumo:
Kontekstas, šaltinis ir ketinimas: Vertindami skaitmeninės medijos turinio patikimumą, atsižvelkite į jo kontekstą, šaltinį ir ketinimus. Įvertinkite tokius veiksnius, kaip šaltinio patikimumas, pateikiamos informacijos tikslumas ir turinio motyvai.
Šiame submodulyje supažindinsime jus su įvairiomis skaitmeninėmis priemonėmis, kurios gali padėti orientuotis Europos Sąjungos pilietybės galimybių srityje. Šiose priemonėse pateikiama praktinė informacija, rekomendacijos ir šaltiniai, padedantys jums suprasti Europos Sąjungos pilietybės teises ir pareigas ir į jas įsitraukti.
www.immigration-portal.ec.europa.eu/index_en
ES imigracijos portale pateikiama išsami informacija apie imigracijos ir pilietybės procedūras ES valstybėse narėse. Naudotojai gali susipažinti su gyvenamosios vietos reikalavimais, pilietybės suteikimo kriterijais ir paraiškų teikimo procesais įvairiose ES šalyse.
Atraskite išsamią informaciją apie apsigyvenimo sąlygas, paraiškų teikimo procedūras, teises į pilietybę ir judumo galimybes be vargo naršydami interaktyviame žemėlapyje ES imigracijos portale. Tiesiog spustelėkite pasirinktą šalį ir susipažinkite su specialiai parengtomis rekomendacijomis dėl įvairių statusų, įskaitant darbuotojų, tarptautinių paslaugų teikėjų, sezoninių darbuotojų ir kt.
www.europa.eu/youreurope/index.htm
"Your Europe" - tai internetinė platforma, kurioje pateikiama praktinė informacija ir patarimai, kaip gyventi, dirbti ir keliauti Europos Sąjungoje. Joje pateikiamos rekomendacijos dėl ES pilietybės teisių, įskaitant judėjimo laisvę, sveikatos priežiūrą, švietimą ir įsidarbinimo galimybes. Svetainė prieinama visomis Europos kalbomis.
www.youth.europa.eu/home_en
Europos jaunimo portalas jaunimui siūlomi ištekliai ir galimybės visoje Europoje, įskaitant informaciją apie studijas, savanorystę, darbą ir keliones ES. Jame taip pat pateikiamos rekomendacijos dėl ES pilietybės teisių ir kaip jaunimas gali aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime.
www.ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/home
Europos Sąjunga teikia įvairias finansavimo ir dotacijų galimybes projektams ir iniciatyvoms, kuriomis skatinamas Europos pilietiškumas, socialinė įtrauktis ir kultūriniai mainai. Tokiose svetainėse kaip EU Funding Portal galima ieškoti finansavimo programų, tinkamumo kriterijų ir paraiškų teikimo gairių duomenų bazėse.
Europos finansavimo programos atlieka svarbų vaidmenį skatinant socialinę, ekonominę ir kultūrinę plėtrą Europos Sąjungos (ES) valstybėse narėse. Šiomis programomis teikiama finansinė parama įvairiems projektams ir iniciatyvoms, skirtoms bendriems iššūkiams spręsti, inovacijoms skatinti ir ES šalių bendradarbiavimui skatinti. Pateikiame kai kurių pagrindinių Europos finansavimo programų apžvalgą:
"Europos horizontas": Programa "Europos horizontas" (Horizon Europe) - tai pavyzdinė ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programa, kuria siekiama skatinti mokslinę kompetenciją ir technologines naujoves. Pagal šią programą finansuojami įvairių sektorių, įskaitant sveikatos, aplinkos, skaitmeninių technologijų ir energetikos, mokslinių tyrimų projektai.
Erasmus+: „Erasmus+“ - tai programa, skirta švietimui, mokymui, jaunimui ir sportui. Pagal ją finansuojamos judumo galimybės, pavyzdžiui, studentų mainai, profesinio mokymo stažuotės ir jaunimo mainai, taip pat strateginės partnerystės ir gebėjimų stiprinimo projektai švietimo ir mokymo sektoriuje.
Europos struktūriniai ir investicijų fondai (ESIF): ESIF - tai finansinių priemonių rinkinys, kuriuo siekiama mažinti ekonominius skirtumus tarp ES regionų ir skatinti subalansuotą regioninę plėtrą. Šiems fondams priklauso Europos regioninės plėtros fondas (ERPF), Sanglaudos fondas (SF), Europos socialinis fondas (ESF) ir Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai (EŽŪFKP).
"Kūrybiška Europa": Kūrybiška Europa (Creative Europe) - tai ES programa, skirta kultūros ir kūrybos sektoriams, pagal kurią remiami projektai, skatinantys kultūrų įvairovę, meninį bendradarbiavimą ir auditorijos plėtrą. Pagal šią programą finansuojamos kultūros organizacijos, menininkai ir profesionalai, dirbantys tokiose srityse kaip kinas, literatūra, muzika ir vaizduojamasis menas.
COSME programa: COSME programos tikslas - stiprinti mažųjų ir vidutinių įmonių konkurencingumą ir tvarumą Europoje. Pagal ją finansuojamos iniciatyvos, kuriomis remiamas verslumas, galimybės gauti finansavimą, patekimas į rinką ir verslo inovacijos.
Programa „Europa piliečiams“: Programa „Europa piliečiams“ remia projektus, kuriais skatinamas aktyvus pilietiškumas, demokratinis dalyvavimas ir europinė tapatybė. Pagal šią programą finansuojama tokia veikla, kaip miestų giminiavimasis, pilietinės visuomenės projektai ir tinklai, skatinantys ES piliečių dialogą ir bendradarbiavimą.
LIFE programa: LIFE programa yra ES aplinkosaugos ir klimato kaitos projektų finansavimo priemonė. Pagal ją remiamos iniciatyvos, kuriomis prisidedama prie perėjimo prie ekologiškesnės ir tvaresnės Europos, įskaitant gamtos apsaugą, biologinės įvairovės išsaugojimą, klimato kaitos švelninimą ir prisitaikymą prie jos.
Interreg programa: Interreg programa skatina įvairių ES šalių regionų tarpvalstybinį bendradarbiavimą ir teritorinę plėtrą. Pagal ją finansuojami projektai, skirti bendriems uždaviniams spręsti, ekonominei integracijai stiprinti ir kultūriniams mainams bei bendradarbiavimui tarp valstybių skatinti.
www.citizens-initiative.europa.eu/_en
Pagal ES piliečių iniciatyvą piliečiai gali siūlyti teisės aktus tiesiogiai Europos Komisijai, jei surenka milijoną parašų iš bent septynių ES valstybių narių. Oficialioje svetainėje pateikiama informacija apie vykdomas iniciatyvas, parašų rinkimo taisykles ir kaip dalyvauti.
Klausimynas apie Europos piliečių iniciatyvą - atlikite testą: https://citizens-initiative.europa.eu/quiz/1_en
www.coe.int/en/web/cultural-routes
Europos Tarybos programa „Kultūriniai maršrutai“ atkreipia dėmesį į istorinius ir kultūrinius maršrutus visoje Europoje, skatindama suprasti ir vertinti bendrą paveldą. Oficialioje svetainėje pateikiami interaktyvūs žemėlapiai, ištekliai ir gidai, kaip tyrinėti šiuos maršrutus ir patirti Europos pilietiškumą per kultūrinius mainus.
Aukščiau pateiktame paveikslėlyje pavaizduotas internete prieinamų kultūrinių maršrutų pavyzdys.
Įsitraukimo technologijos apima įvairias skaitmenines priemones ir platformas, kurios leidžia naudotojams aktyviai dalyvauti, bendradarbiauti ir sąveikauti. Šios technologijos įgalina asmenis ne tik naudoti turinį, bet ir prisidėti, kurti ir bendradarbiauti įvairiose interneto erdvėse.
Piliečių įsitraukimo įgalinimas: įsitraukimo technologijos atlieka svarbų vaidmenį demokratizuojant informaciją ir suteikiant piliečiams daugiau galimybių dalyvauti sprendimų priėmimo procesuose.
Glaudesnis pilietinis įsitraukimas: šios technologijos suteikia galimybę piliečiams išreikšti savo nuomonę, dalyvauti diskusijose ir bendradarbiauti dėl kitų Europos Sąjungos pilietybės klausimų.
Mokymosi palengvinimas: įsitraukimo technologijos sukuria dinamišką mokymosi aplinką, kurioje žmonės gali įsitraukti į ugdymo turinį, dalintis žiniomis ir bendradarbiauti su kolegomis, taip pagerindami mokymosi rezultatus.
Bendruomenių kūrimas: internetinės platformos skatina bendruomenių formavimąsi pagal bendrus interesus, vertybes ir tikslus, palengvina piliečių ryšius ir kolektyvinius veiksmus.
Panagrinėkime keletą įsitraukimo technologijų pavyzdžių ir tai, kaip jos gali būti naudojamos siekiant pagerinti mokymąsi ir pilietinį įsitraukimą Europos pilietiškumo galimybių srityje:
Socialinės žiniasklaidos platformos: Tokiose platformose kaip „Facebook“, „Twitter“ ir „Instagram“ piliečiai gali bendrauti, dalintis informacija ir dalyvauti diskusijose įvairiomis Europos Sąjungos pilietybės temomis.
Interneto forumai ir diskusijų lentos: Forumuose, pvz., „Reddit“, ir diskusijų interneto svetainėse vartotojai gali įsitraukti į išsamius pokalbius, užduoti klausimus ir keistis idėjomis Europos Sąjungos pilietybės klausimais.
"Crowdsourcing" platformos: Tokiose svetainėse kaip Citizens For Europe piliečiai gali rengti peticijas, rinkti paramą ir pasisakyti už pokyčius Europos pilietybei svarbiais klausimais.
Bendradarbiavimo dokumentų redagavimo įrankiai: Tokios platformos kaip „Google Docs“ ir „Microsoft Teams“ suteikia galimybę realiuoju laiku bendradarbiauti rengiant dokumentus, pristatymus ir projektus, palengvina komandinį darbą ir dalijimąsi žiniomis tarp piliečių.
Virtualių susitikimų platformos: Tokios priemonės, kaip „Zoom“ ir „Microsoft Teams“, palengvina virtualius susitikimus, internetinius seminarus ir praktinius seminarus, todėl piliečiai gali dalyvauti renginiuose ir diskusijose nepriklausomai nuo jų geografinės padėties.
Ši platforma - tai piliečiams skirta erdvė, kurioje jie gali dalyvauti ir diskutuoti apie ES politiką, darančią įtaką mums visiems. Piliečių nuomonė yra neįkainojama kuriant politikos formavimo procesą. Kiekvienas balsas yra svarbus ir visi jie nekantriai laukiami.
Naudodamiesi vertimo paslaugomis realiuoju laiku, dalyviai gali bendrauti bet kuria iš 24 oficialiųjų ES kalbų, taip skatindami bendradarbiavimą su bendrapiliečiais visoje Europoje.
Įžanginėse diskusijose daugiausia dėmesio skiriama energijos vartojimo efektyvumui, tačiau tai tik pradžia.
Piliečių įtraukimo etapai:
Įsitraukimas:
Piliečiai gali dalyvauti internete kurdami, komentuodami ir balsuodami dėl pranešimų Piliečių dalyvavimo platformoje.
Svarstymai:
Pasiūlymai bus įtraukti į Europos piliečių grupių veiklą ir turės tiesioginės įtakos Europos politikos formavimo procesui.
Tolesni veiksmai:
Bus imtasi veiksmų pagal piliečių rekomendacijas, o dalyviams bus reguliariai teikiamos ataskaitos, kad jie būtų informuojami apie politikos veiksmus.
Grįžtamasis ryšys:
Skaidri komunikacija užtikrina, kad piliečiai būtų informuojami apie jų įsitraukimo rezultatus.
EU-Citizen.Science tai internetinė platforma, skirta dalintis žiniomis, priemonėmis, mokymais ir šaltiniais, skirtais piliečių mokslui - bendruomenės ir bendruomenei.
Šios platformos vizija - tapti žinių centru, padedančiu integruoti piliečių mokslą, ir remtis didėjančiu piliečių, dalyvaujančių moksliniuose tyrimuose, poveikiu visame mokslinių tyrimų spektre. To siekiame remdami visų, kurie užsiima arba nori užsiimti piliečių mokslu, dalijimąsi žiniomis, praktinėmis žiniomis ir patirtimi.
Šioje platformoje rasite:
Projektus, kurių metu visuomenė įtraukiama į mokslinius tyrimus vykdant piliečių mokslo veiklą
Išteklius, kurie yra naudingi piliečių mokslo specialistams
Mokymosi šaltinius ir medžiagą apie piliečių mokslą kaip praktiką
Mokymo modulius apie piliečių mokslą įvairiomis temomis
Organizacijas, kurios dalyvauja piliečių mokslo projektuose ir moksliniuose tyrimuose.
Forumą klausimams, pokalbiams ir bendradarbiavimui su kitais bendruomenės nariais.
„AGE Platform Europe“ yra didžiausias Europos ne pelno siekiančių vyresnio amžiaus žmonių ir jiems skirtų organizacijų tinklas. AGE vizija apima įtraukią visuomenę, grindžiamą visų gerove, kartų solidarumu ir visiška teise džiaugtis gyvenimu, dalyvauti visuomenės gyvenime ir prisidėti prie jo. Kartu turi būti visapusiškai gerbiamos kiekvieno asmens teisės ir pareigos per visą jo gyvenimą.
AGE dirba amžiaus lygybės, užimtumo ir aktyvaus dalyvavimo, pakankamų pajamų ir socialinės įtraukties, garbingo ir sveiko senėjimo, amžiui palankios aplinkos ir prieinamumo bei su senėjimu susijusių projektų srityse.
AGE platformoje galite:
Sužinoti apie teisių gynimą
Skaityti naujienas ir rasti šaltinius
Dalyvauti vietoje ir internetu vykstančiuose renginiuose